

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 90 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Peak Pulse Current | 4.1 A |
| Breakdown Voltage | 100 V |
| Clamping Voltage | 146 V |
Stock: 643
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03476
Ext.Price$0.03476
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03476 | $0.03476 |
| 10 | $0.01738 | $0.17380 |
| 50 | $0.01564 | $0.78200 |
| 100 | $0.01407 | $1.40700 |
| 500 | $0.01299 | $6.49500 |
| 1000 | $0.01199 | $11.99000 |
| 3000 | $0.01107 | $33.21000 |
| 5000 | $0.00951 | $47.55000 |
